Obłuże

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Obłuże

Wiadomości

stat

Gdynia: będzie buspas na ul. Kwiatkowskiego

Buspas od ul. Unruga w kierunku ul. Płk Dąbka ma przyspieszyć jazdę pojazdów komunikacji miejskiej na tym odcinku.
Buspas od ul. Unruga w kierunku ul. Płk Dąbka ma przyspieszyć jazdę pojazdów komunikacji miejskiej na tym odcinku. fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

Do końca roku na ul. Kwiatkowskiego od łącznicy z ul. Unruga zobacz na mapie Gdyni w kierunku Obłuża powinien pojawić się buspas. Zakończy się przy przystanku. Na więcej udogodnień dla pasażerów autobusów w okolicy trzeba poczekać do przebudowy ul. Kwiatkowskiego.Czy obecnie istniejące buspasy w Gdyni sprawdzają się?

tak, dają duży komfort pasażerom i kierowcom autobusów, powinno ich przebywać

42%

to zależy, w którym miejscu

28%

nie, nie są niepotrzebne, bo autobusy i tak w końcu grzezną w korkach

30%
Na razie w związku z buspasem miasto szuka wykonawcy robót budowlanych. Rozstrzygnięcie przetargu odbędzie się w najbliższych dniach. Jeśli umowa zostanie podpisana na przełomie września i października, to robotnicy wejdą na ulice w październiku.

Szeroko, by zrobić buspas

Wiadomo, że prace obejmą m.in. wykonanie frezowania nawierzchni, nowej warstwy ścieralnej, montaż słupów sygnalizacyjno-oświetleniowych i modernizację chodnika. Kierowcy muszą przygotować się na miesięczne utrudnienia.

Jak tłumaczą urzędnicy, jezdnia w tym miejscu jest szeroka, ale nie na tyle, by zmieściły się obok siebie dwa samochody.

- Celem inwestycji jest wykonanie buspasa, co z uwagi na szerokość jezdni, która jest niewystarczająca dla wyznaczenia odrębnych pasów ruchu, wymusza wykonanie poszerzenia istniejącej jezdni łącznicy i ul. Kwiatkowskiego - informują urzędnicy.
Buspas zaplanowano na odcinku ul. Kwiatkowskiego zaczynającym się na łącznicy z ul. Unruga zobacz na mapie Gdyni w kierunku Obłuża do przystanku przy ul. Kwiatkowskiego zobacz na mapie Gdyni. Dalej kierowcy autobusów będą musieli dzielić pas z samochodami, ale niewykluczone, że i to niebawem się zmieni.

Kolejne udogodnienia w przyszłości

Planowana jest bowiem przebudowa ul. Kwiatkowskiego. Pod uwagę brane są dwa warianty. W pierwszym miałaby po dwa pasy w każdą ze stron, a autobusy jeździłyby po buspasie w stronę ul. Płk Dąbka. W drugim dobudowane zostałyby buspasy w obydwu kierunkach.

Czytaj też: Mieszkańcy chcą kładki nad ul. Kwiatkowskiego

W drugim kwartale 2018 roku jest planowane ogłoszenie przetargu na prace budowlane. Według przewidywań z nowych rozwiązań będzie można skorzystać w 2021 roku.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie urzędnicy zdecydowali się na stworzenie buspasa na odcinku ulicy Janka Wiśniewskiego. Mogą nim jechać autobusy jadące w stronę centrum.

Takie rozwiązanie pozostanie co najmniej do czasu, aż ulica Podjazd, gdzie toczą się prace w związku z przebudową skrzyżowania przy dworcu w Gdyni, będzie w pełni przejezdna. Urzędnicy nie wykluczają, że jeśli rozwiązanie sprawdzi się, pozostanie na stałe, podobnie jak kontrapas autobusowy na ul. Władysława IV.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (155)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Galeria zdjęć dzielnicy Obłuże

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Obłuże

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Obłuże