Obłuże

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Obłuże

Wiadomości

stat

Groził, że wysadzi blok, konieczna była akcja antyterrorystów

Ostatecznie mężczyznę obezwładnili dopiero nad ranem członkowie policyjnej jednostki specjalnej.
Ostatecznie mężczyznę obezwładnili dopiero nad ranem członkowie policyjnej jednostki specjalnej. mat. policji

Chwile grozy przeżyli w nocy z poniedziałku na wtorek mieszkańcy bloku na Obłużu. 65-latek, po awanturze z żoną, zagroził, że odkręci gaz i wysadzi budynek. Konieczna była ewakuacja. Po nieudanych negocjacjach, trwających kilka godzin, mężczyzna został obezwładniony przez antyterrorystów.Czy mężczyzna powinien zapłacić za akcję ratunkową?

nie, przecież wszystko wskazuje na to, że jest chory

12%

tak, każdy powinien płacić, jeśli był pod wpływem alkoholu lub narkotyków

49%

tak, niezależnie od rozstrzygnięć lekarzy

39%
Wszystko zaczęło się w poniedziałek ok. godz. 23. Wtedy to policjanci dostali zgłoszenie dotyczące awantury i przemocy domowej w mieszkaniu znajdującym się w czteropiętrowym bloku przy ul. Unruga zobacz na mapie Gdyni.

Żona uciekła, więc chciał wysadzić blok

Kiedy patrol przyjechał na miejsce, przed budynkiem zastał kobietę, której udało się uciec z mieszkania. W środku pozostał jej 65-letni mąż. Mężczyzna nie tylko nie chciał wpuścić policjantów do mieszkania, ale zagroził też, że odkręci gaz i wysadzi budynek.

Konieczna była ewakuacja mieszkańców jednej z klatek budynku, na miejsce wezwano także straż pożarną. W tym czasie mężczyzna wyszedł na balkon, zaczął rzucać przez okno różnymi rzeczami i grozić, że skoczy.

Szturm antyterrorystów

- Na miejsce wezwano kilku policyjnych negocjatorów. Próbowali oni przekonać mężczyznę, aby się poddał, niestety negocjacje zakończyły się bez sukcesu i konieczne było wezwanie jednostki specjalnej - mówi podkom. Krzysztof Kuśmierczyk z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Ściągnięci z Gdańska policyjni antyterroryści weszli do mieszkania 65-latka po godz. 4 rano. Obezwładniono go i przebadano - był pod wpływem alkoholu. Niemniej lekarz uznał, że w jego stanie konieczne jest natychmiastowe umieszczenie na obserwacji w szpitalu psychiatrycznym. Tam też przewieziono mężczyznę.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (158)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Galeria zdjęć dzielnicy Obłuże

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Obłuże

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Obłuże