Obłuże

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Obłuże

Wiadomości

stat

Kolejny sokół wykluł się na kominie w Gdyni

"Jeść, pić, a w ogóle to zimno i przytulić!" Nie wiemy wprawdzie, czy takie były pierwsze komunikaty młodego sokoła, ale przywitanie z nowym światem było bardzo ekspresyjne.
"Jeść, pić, a w ogóle to zimno i przytulić!" Nie wiemy wprawdzie, czy takie były pierwsze komunikaty młodego sokoła, ale przywitanie z nowym światem było bardzo ekspresyjne. mat. prasowe

Mimo zmiany pogody i deszczu można ogłosić, że wiosna w Gdyni rozpoczęła się już oficjalnie. Sokoły z komina elektrociepłowni zobacz na mapie Gdyni doczekały się kolejnego potomka. Wszystko wskazuje na to, że niebawem będzie miał rodzeństwo, bo cierpliwa mama wysiaduje jeszcze dwa jaja.Podział ról jest teraz prosty: Bryza zajmuje się domem i dziećmi, a jej partner Bosman zasuwa w poszukiwaniu jedzenia, które teraz będzie potrzebne jeszcze bardziej niż do tej pory. Na szczęście para gdyńskich sokołów, która mieszka w gnieździe na kominie gdyńskiej elektrociepłowni, jest już w temacie rodzicielskim zaprawiona.

Czytaj więcej: Przed rokiem Bryza i Bosman miały czwórkę małych.

Na garnuszku rodziców młode sokoły nie będą długo, bo już po pięciu-sześciu tygodniach umieją latać. Dłużej zajmuje jednak nauka polowania, więc początkowo nie będą zbytnio oddalać się od gniazda i taty, który będzie jeszcze pełnił rolę restauratora. Dopiero gdy nauczą się samodzielnie polować, przyjdzie czas na wyprowadzkę.

Oglądaj gdyńskie sokoły na żywo.

Bryza cierpliwie czeka, aż wyklują się kolejne maluchy.
Bryza cierpliwie czeka, aż wyklują się kolejne maluchy. mat. prasowe
W najbliższych dniach wszystkie sokoły powinny już się wykluć, a gdy to się stanie, planowane jest ogłoszenie konkursu na ich imiona. Sokoły otrzymają też obrączki, które pozwolą śledzić ich wędrówki. A nie są one krótkie, o czym najlepiej świadczą życiorysy Bryzy i Bosmana.

Urodzona w 2008 roku Bryza do Gdyni przyleciała w 2013 roku z oddalonego o 376 km Neustrelitz w Niemczech. Dwa lata starszy Bosman pochodzi natomiast z Wrocławia. Pierwszego potomka doczekali się po dwóch latach znajomości. Rok później mieli trójkę, a po kolejnym roku czwórkę małych sokolic: Fregatę, Redę, Marinę i Lagunę.

Opinie (81) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Zdjęcia dzielnicy Obłuże

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Obłuże

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Obłuże