Obłuże

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Obłuże

Wiadomości

stat

Pomysł utwardzenia dróg na północy Gdyni

Radni Babich Dołów postulują o utwardzenie części dróg w ich dzielnicy, co pozwoli odciążyć zatłoczoną głównie latem ul. Zieloną.
Radni Babich Dołów postulują o utwardzenie części dróg w ich dzielnicy, co pozwoli odciążyć zatłoczoną głównie latem ul. Zieloną. fot. galeria Trojmiasto.pl

Radni Babich Dołów, Oksywia, Obłuża i Pogórza chcą, by utwardzono polne drogi odchodzące od ul. Zielonej zobacz na mapie Gdyni. Dzięki temu poprawi się komunikacja między dzielnicami, a na samej ulicy zmniejszy się ruch. W najbliższych dniach do prezydenta Gdyni i ZDiZ trafi oficjalny wniosek w tej sprawie.Co sądzisz o utwardzaniu polnych dróg płytami?

dobry pomysł, zawsze to poprawa komfortu jazdy

54%

mam mieszane uczucia, to jednak prowizorka

16%

jestem przeciw, powinno się budować prawdziwe drogi

30%
Ulica Zielona jest obecnie jedyną drogą dojazdową do Babich Dołów. Radni dzielnicy zwracają uwagę, że jest ona mocno obciążona, szczególnie latem, gdy turyści i mieszkańcy odkrywają uroki tamtejszej plażyzobacz na mapie Gdyni. A w najbliższych latach ruch na tej ulicy jeszcze wzrośnie, bowiem miasto ma w planach zmienić Babie Doły w atrakcyjne kąpielisko.

Utwardzenie dróg da szansę na przejazdDlatego radni dzielnicy Babie Doły, wspierani przez radnych z Oksywia, Pogórza i Obłuża, chcą utwardzenia polnych dróg odchodzących od ulicy Zielonej, co miałoby ją odciążyć.

- Spotkaliśmy się w ostatnich tygodniach w tej sprawie i przedyskutowaliśmy temat. Chcemy wspólnie złożyć wniosek do prezydenta Gdyni i Zarządu Dróg i Zieleni, by utwardzić je płytami yomb. Myślę, że będziemy w miarę możliwości gotowi partycypować w kosztach w ramach naszych budżetów - wyjaśnia Leszek Gawiński, przewodniczący Rady Dzielnicy Babie Doły.
Zgodnie z pomysłem miałaby zostać utwardzona droga łącząca ul. Rybaków zobacz na mapie Gdyni z ul. Zieloną od strony morskiej przystani Obłuże oraz droga od ul. Zielonej wzdłuż Rodzinnych Ogródków Działkowych zobacz na mapie Gdyni do ul. Dickmana zobacz na mapie Gdyni.

W porozumieniu z Kosakowem ul. Zielona mogłaby zostać połączona także z ul. płk. Dąbka przy galerii Szperk zobacz na mapie Gdyni Sam pomysł mógłby zostać wykorzystany przy okazji planowanej rozbudowy płk. Dąbka, którą miasto planuje wraz z Kosakowem.

Czytaj również: Płk. Dąbka będzie rozbudowana z pomocą Kosakowa

- Co roku zbieramy się w gronie radnych północnych dzielnic, dyskutując o bolączkach. Powstał pomysł złożenia wniosku dotyczącego połączeń drogowych. Czekamy na odpowiedź - dopowiada Sylwester Trzebiński, radny dzielnicy Babie Doły.
Władze Gdyni w kuluarowych rozmowach z radnymi przyznawały, że pomysł jest ciekawy, ale na razie nie wiadomo, kiedy, w jakiej formie i czy będzie on realizowany. Na pewno nie będzie to w tym roku.

Ul. Potasowa nieutwardzonaO utwardzenie dróg w tej części Gdyni apelują nie tylko radni, ale też mieszkańcy. Chociażby dla zamieszkałych przy ul. Potasowej zobacz na mapie Gdyni - siedem kilometrów od centrum problemem nie jest niekomfortowy przejazd, ale zalegające na ulicy obok ich domostw błoto, z którym nikt nic nie robi.

Czytaj: Ul. Potasowa pełna wody. Mieszkańcy proszą o pomoc

Na części tej drogi kilkanaście lat temu zostały położone płyty drogowe, które w niektórych miejscach się zapadły. Na tej części drogi, gdzie nie ma płyt, nie ma także możliwości przejścia w normalnym obuwiu, gdyż po jakimkolwiek deszczu robi się duże błoto.

- Podczas rozmowy telefonicznej z pracownicą działu inwestycji usłyszałem, że w najbliższym czasie nie ma szans na remont naszej ulicy - przyznawał wtedy zgłaszający problem czytelnik.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (106)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Galeria zdjęć dzielnicy Obłuże

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Obłuże

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Obłuże