Obłuże

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Obłuże

Wiadomości

stat

Pomysł utwardzenia dróg na północy Gdyni

Radni Babich Dołów postulują o utwardzenie części dróg w ich dzielnicy, co pozwoli odciążyć zatłoczoną głównie latem ul. Zieloną.
Radni Babich Dołów postulują o utwardzenie części dróg w ich dzielnicy, co pozwoli odciążyć zatłoczoną głównie latem ul. Zieloną. fot. galeria Trojmiasto.pl

Radni Babich Dołów, Oksywia, Obłuża i Pogórza chcą, by utwardzono polne drogi odchodzące od ul. Zielonej zobacz na mapie Gdyni. Dzięki temu poprawi się komunikacja między dzielnicami, a na samej ulicy zmniejszy się ruch. W najbliższych dniach do prezydenta Gdyni i ZDiZ trafi oficjalny wniosek w tej sprawie.Co sądzisz o utwardzaniu polnych dróg płytami?

dobry pomysł, zawsze to poprawa komfortu jazdy

54%

mam mieszane uczucia, to jednak prowizorka

16%

jestem przeciw, powinno się budować prawdziwe drogi

30%
Ulica Zielona jest obecnie jedyną drogą dojazdową do Babich Dołów. Radni dzielnicy zwracają uwagę, że jest ona mocno obciążona, szczególnie latem, gdy turyści i mieszkańcy odkrywają uroki tamtejszej plażyzobacz na mapie Gdyni. A w najbliższych latach ruch na tej ulicy jeszcze wzrośnie, bowiem miasto ma w planach zmienić Babie Doły w atrakcyjne kąpielisko.

Utwardzenie dróg da szansę na przejazdDlatego radni dzielnicy Babie Doły, wspierani przez radnych z Oksywia, Pogórza i Obłuża, chcą utwardzenia polnych dróg odchodzących od ulicy Zielonej, co miałoby ją odciążyć.

- Spotkaliśmy się w ostatnich tygodniach w tej sprawie i przedyskutowaliśmy temat. Chcemy wspólnie złożyć wniosek do prezydenta Gdyni i Zarządu Dróg i Zieleni, by utwardzić je płytami yomb. Myślę, że będziemy w miarę możliwości gotowi partycypować w kosztach w ramach naszych budżetów - wyjaśnia Leszek Gawiński, przewodniczący Rady Dzielnicy Babie Doły.
Zgodnie z pomysłem miałaby zostać utwardzona droga łącząca ul. Rybaków zobacz na mapie Gdyni z ul. Zieloną od strony morskiej przystani Obłuże oraz droga od ul. Zielonej wzdłuż Rodzinnych Ogródków Działkowych zobacz na mapie Gdyni do ul. Dickmana zobacz na mapie Gdyni.

W porozumieniu z Kosakowem ul. Zielona mogłaby zostać połączona także z ul. płk. Dąbka przy galerii Szperk zobacz na mapie Gdyni Sam pomysł mógłby zostać wykorzystany przy okazji planowanej rozbudowy płk. Dąbka, którą miasto planuje wraz z Kosakowem.

Czytaj również: Płk. Dąbka będzie rozbudowana z pomocą Kosakowa

- Co roku zbieramy się w gronie radnych północnych dzielnic, dyskutując o bolączkach. Powstał pomysł złożenia wniosku dotyczącego połączeń drogowych. Czekamy na odpowiedź - dopowiada Sylwester Trzebiński, radny dzielnicy Babie Doły.
Władze Gdyni w kuluarowych rozmowach z radnymi przyznawały, że pomysł jest ciekawy, ale na razie nie wiadomo, kiedy, w jakiej formie i czy będzie on realizowany. Na pewno nie będzie to w tym roku.

Ul. Potasowa nieutwardzonaO utwardzenie dróg w tej części Gdyni apelują nie tylko radni, ale też mieszkańcy. Chociażby dla zamieszkałych przy ul. Potasowej zobacz na mapie Gdyni - siedem kilometrów od centrum problemem nie jest niekomfortowy przejazd, ale zalegające na ulicy obok ich domostw błoto, z którym nikt nic nie robi.

Czytaj: Ul. Potasowa pełna wody. Mieszkańcy proszą o pomoc

Na części tej drogi kilkanaście lat temu zostały położone płyty drogowe, które w niektórych miejscach się zapadły. Na tej części drogi, gdzie nie ma płyt, nie ma także możliwości przejścia w normalnym obuwiu, gdyż po jakimkolwiek deszczu robi się duże błoto.

- Podczas rozmowy telefonicznej z pracownicą działu inwestycji usłyszałem, że w najbliższym czasie nie ma szans na remont naszej ulicy - przyznawał wtedy zgłaszający problem czytelnik.

Opinie (106) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Zdjęcia dzielnicy Obłuże

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Obłuże

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Obłuże