Obłuże

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Obłuże

Wiadomości

stat

Uporządkują zjazd z estakady do Obłuża

Tymczasowa organizacja ruchu na zjeździe z Estakady Kwiatkowskiego na ul. Unruga ułatwia jazdę, ale powoduje też sporo niebezpiecznych sytuacji.
Tymczasowa organizacja ruchu na zjeździe z Estakady Kwiatkowskiego na ul. Unruga ułatwia jazdę, ale powoduje też sporo niebezpiecznych sytuacji. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Od dwóch lat na pasie zjazdowym z Estakady Kwiatkowskiego w kierunku ul. Unruga zobacz na mapie Gdyni w Gdyni znajdują się separatory. Ponieważ to prowizoryczne rozwiązanie - zdaniem urzędników - sprawdza się, chcą wprowadzić zmiany na stałe.Jak oceniasz oznakowanie dróg w Trójmieście?

bardzo dobrze, nie mam zastrzeżeń

11%

dobrze, polepszyło się w ostatnim czasie

28%

kiepsko, w wielu miejscach można się pogubić

40%

fatalnie, potrzeba wielu zmian

21%
Tymczasowa organizacja ruchu na łącznicy zjazdowej z Estakady Kwiatkowskiego na ul. Unruga została wprowadzona w czasie jednego z wielu remontu przegubów w lipcu 2016 roku. Od tego czasu pas zjazdowy z Estakady w kierunku Obłuża został przedzielony separatorami. Okazało się, że to skuteczne rozwiązanie.

Estakada Kwiatkowskiego: prowizoryczne rozwiązanie sprawdza sięDzięki temu planujący skręcić dalej w lewo w ul. Unruga mogą kontynuować jazdę bez obaw o to, że zderzą się wjeżdżającymi z prawej strony kierowcami z ul. Kontenerowej. Część zmotoryzowanych ma już jednak dość prowizorki, domagając się, by organizacja ruchu została uporządkowana na stałe.

Docelowa organizacja ruchu na zjeździe z estakady.
Docelowa organizacja ruchu na zjeździe z estakady. graf. Trojmiasto.pl
- Powinno być to dawno zrobione. Obecnie przyjezdni mogą mieć problem z poruszaniem się w tym miejscu. Ponadto separatory są przesuwane np. przez ciężarówki. Jest to dobre, ale niebezpieczne rozwiązanie - mówi pan Mateusz.
Urzędnicy z Zarządu Dróg i Zieleni twierdzą, że przez dwa lata nie próżnowali. Zlecono opracowanie opinii audytora bezpieczeństwa ruchu drogowego na temat propozycji.

Kierowcy będą jeździli jednak nieco inaczej niż obecnie. Dla jadących na wprost na estakadzie w stronę Pogórza na wysokości zjazdu w stronę ul. Unruga pozostanie jeden pas. Obecnie ruch odbywa się dwoma, z tym że prawy pas jest pasem zanikającym.

W kierunku Obłuża z dwóch pasów estakady- Na pasach prawym i środkowym na Estakadzie Kwiatkowskiego przed zjazdem na łącznicę do ul. Unruga ruch będzie mógł się odbywać wyłącznie w prawo. Jest to główna różnica pomiędzy organizacją, która funkcjonowała tymczasowo, a docelową - mówi Bogusław Moniuszko z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
Kiedy nowa organizacja zostanie wprowadzona? Urzędnicy twierdzą, że to kwestia tygodni.

- W najbliższych dniach projekt zostanie zatwierdzony, a następnie zlecony do realizacji - zapewnia Moniuszko.

Opinie (214) 25 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Zdjęcia dzielnicy Obłuże

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Obłuże

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Obłuże